Laborant Mikrobiologia

Twoje kluczowe obowiązki:

• Pobieranie i transportowanie prób do badań mikrobiologicznych.
• Przygotowywanie sprzętów / materiałów wykorzystywanych w analizach mikrobiologicznych (w tym procesy mycia, sterylizacji) oraz utylizacja odpadów powstających w trakcie analiz (proces dekontaminacji).
• Obsługa urządzeń typu: autoklawy, sterylizatory.
• Wykonywanie badań mikrobiologicznych dla wszystkich procesów prowadzonychw laboratorium mikrobiologicznych zgodnie z obowiązującą dokumentacją oraz aktualnymi wymaganiami GMP, w tym:
– pobór i badania czystości mikrobiologicznej środowiska produkcyjnego,
– badania materiałów wyjściowych, opakowaniowych, produktów leczniczych,
– badania oceniające jakość materiałów, odczynników laboratoryjnych, wskaźników biologicznych,
• Praca z czynnikami biologicznymi zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymaganiami Rozporządzenia Ministra Zdrowia (szczepy wzorcowe pochodzące z uznanych krajowych / międzynarodowych kolekcji oraz szczepy środowiskowe).
• Terminowe wykonywanie odczytów wyników z badań, ich zestawianie
i raportowanie.

Od kandydata wymagamy:

• Wykształcenie: min. średnie mikrobiologiczne, wyższe mikrobiologiczne, biologiczne, farmaceutyczne i pokrewne
• Języki Obce: język angielski
• Doświadczenie: min. praktyki zawodowe w laboratorium mikrobiologicznym

Dlaczego warto pracować w Novartis?
769 milionów ludzkich żyć skorzystało z produktów Novartis w 2020 roku i chociaż jesteśmy z tego dumni, wiemy, że możemy zrobić o wiele więcej, aby poprawić i przedłużyć życie ludzi.

Wierzymy, że nowe spostrzeżenia, perspektywy i przełomowe rozwiązania można znaleźć na styku nauk medycznych i innowacji cyfrowych oraz że zróżnicowane, sprawiedliwe i integracyjne środowisko inspiruje nowe sposoby pracy.

Wierzymy, że nasz potencjał może się rozwijać i rosnąć w kulturze opartej na uczciwości, ciekawości i elastyczności. Możemy odkryć na nowo, co jest możliwe, gdy współpracujemy z odwagą, aby zdecydowanie i ambitnie stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom medycznym na świecie. Ponieważ największym ryzykiem w życiu jest ryzyko, że nigdy nie spróbujesz!

Wyobraź sobie, co Ty możesz osiągnąć w Novartis!