30-lecie firmy Merck w Polsce
inf. pras. / red.
Firma Merck świętuje swój jubileusz 30-lecia. Firma obecna jest w naszym kraju od 1992 roku. Trzy spółki zlokalizowane są w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu. Obecnie firma zatrudnia łącznie blisko 800 pracowników, najwięcej we wrocławskim Centrum Usług Biznesowych.
Fot.: Siedziba firmy w Darmstadt, mat. pras
– Każdy jubileusz jest niezwykłym świętem. Dla nas to okazja, by podziękować klientom, partnerom, dostawcom, społeczeństwu, jak i naszym pracownikom za 30 lat współpracy, zaufania i budowania wzajemnych relacji. To także możliwość, by przybliżyć obszary naszej działalności i pokazać nasz wpływ na polską gospodarkę oraz społeczeństwo. Jesteśmy firmą naukowo-technologiczną, w Polsce prowadzimy działalność w trzech sektorach tj. Life Science, Healthcare i Electronics. Ponadto we Wrocławiu zlokalizowane jest nasze Centrum Usług Biznesowych. Dla mnie Merck to synonim postępu i rozwoju nauki, nie tylko w obszarze ochrony zdrowia – mówi Phil Krzyzek, dyrektor generalny Healthcare, prezes zarządu spółki Merck.
W Life Science – mając jedno z największych na świecie portfolio produktów i usług – Merck wspiera środowisko naukowe. Przyczynia się do tego, że badania naukowe oraz produkcja biotechnologiczna i farmaceutyczna stają się prostsze, wyniki dokładniejsze, a tworzenie bezpiecznych terapii i przełomowych rozwiązań
– przykładowo przy wykorzystaniu edycji genomu – szybsze. W laboratoriach na całym świecie naukowcy korzystają z dostarczanych przez nas rozwiązań. Cyfrowe technologie zmieniają sposób, w jaki zbierają oni informacje, zarządzają swoim otoczeniem, współpracują z innymi i nabywają produkty. Dzięki temu mają więcej czasu na znajdowanie odpowiedzi na pytania naukowe. Inicjatywy Life Science przyczyniają się również do powstania nowych technologii dla przemysłu farmaceutycznego, który razem z klientami pracuje nad przyszłością terapii komórkowych i genowych w obliczu zmieniających się metod terapeutycznych.
– Usługi ulegają przyspieszeniu, tak by możliwe było sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na rozwój, produkcję i testowanie – szczególnie w pojawiających się klasach leków. Pandemia COVID-19 posłużyła jako „case study” w czasie rzeczywistym, przyspieszając tworzenie terapii, które będą tańsze i bardziej skuteczne. Od badań po leczenie pacjentów – zsynchronizowane innowacje
i rozwiązania napędzają rozwój branży w kierunku przełomowej przyszłości. Dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji nie musimy już sprawdzać milionów związków – informuje Joanna Bogdańska, prezes zarządu spółki Merck Life Science.
Merck jest głównym dostawcą rozwiązań dla diagnostyki mających zastosowanie
w wielu branżach i przemyśle. Od ultraczystej wody po niezwykle czułe testy diagnostyczne – wpływ firmy jest wszechobecny. Merck pomaga chronić społeczeństwa i dostawy żywności przed zanieczyszczeniami. Bez względu na rodzaj zastosowania w różnych sektorach przemysłu rozwiązania firmy pozwalają testować produkty, by spełniały najwyższe wymogi bezpieczeństwa i pomagały w zapewnianiu jakościowych rozwiązań wymaganych przepisami prawnymi.
Mówiąc o Polsce, nie możemy zapomnieć o Centrum Usług Biznesowych Merck. To właśnie we Wrocławiu znajduje się jedno z zaledwie trzech takich placówek firmy na świecie.
– Nasze Centrum Usług Biznesowych w minionym roku świętowało 5-lecie działalności. Jest ono obecnie naszą największą – pod względem liczby zatrudnienia – spółką w Polsce i drugim największym centrum Merck na świecie. Nasi pracownicy, wspierani przez (ro)boty oferują wsparcie dla każdego rynku, na którym Merck działa globalnie. Jesteśmy z tego bardzo dumni – komentuje Magdalena Bystranowska, prezes zarządu Centrum Usług Biznesowych Merck we Wrocławiu.
Centrum dostarcza usługi z zakresu finansów, księgowości, zakupów, HR i IT. Zatrudnia osoby 16 narodowości, 8% wszystkich pracowników stanowią obcokrajowcy, 70% zespołu tworzą kobiety. Ważnym elementem działalność centrum jest automatyzacja procesów za pomocą (ro)botów. Przejmują one proste i powtarzalne aktywności. Dzięki temu pracownicy mogą skupiać się na bardziej ambitnych działaniach, czerpiąc z nich większą satysfakcję.