Starszy Specjalista – Fizyk w Dziale Laboratoriów

Miejsce pracyWarszawa

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

obecnie poszukuje osoby do pracy w Dziale Laboratoriów na stanowisku:

Starszy Specjalista Fizyk

Laboratoria przyrodnicze i robotyczne Centrum Nauki Kopernik prowadzą działalność edukacyjną kierowaną do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Są miejscem, gdzie każdy, kierując się własną ciekawością, może poznawać świat i siebie poprzez osobiste doświadczenie. W laboratoriach Kopernika nie uczymy, tylko pomagamy poszukiwać, nie tłumaczymy, tylko pomagamy zrozumieć i zachwycić nauką każdego, bez względu na wiek, płeć, zainteresowania czy wykształcenie.

Obecnie szukamy starszego specjalisty fizyka, który potrafi bawić się nauką.

Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie zajęć w laboratoriach Centrum Nauki Kopernik – zarówno dla grup szkolnych, jak i dla indywidualnych zwiedzających,
  • tworzenie treści merytorycznych, opracowywanie scenariuszy zajęć, testowanie doświadczeń – na potrzeby Laboratorium Fizycznego Centrum Nauki Kopernik,
  • dbałość o jakość merytoryczną i metodyczną materiałów na potrzeby Laboratorium Fizycznego i pozostałych laboratoriów Centrum Nauki Kopernik.
Czego od Ciebie oczekujemy

  • Wykształcenia wyższego (min. magisterskiego) w dziedzinie fizyki (lub pokrewne),
  • min. 4-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze edukacji (formalnej lub pozaformalnej), w tym  doświadczenie w prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem eksperymentów,
  • odczuwania radości i satysfakcji z pracy z młodzieżą,
  • chęci do dzielenia się doświadczeniem z innymi pracownikami i wypracowywania wspólnych rozwiązań,
  • gotowości do proponowania nowych działań w laboratoriach Centrum Nauki Kopernik, otwartość na proces ewaluacji i wprowadzanie bieżących zmian w sposobie swojej pracy,

    Mile widziane:

  • Uprawnienia pedagogiczne,
  • studia podyplomowe z innych dziedzin lub po prostu szerokie zainteresowania,
  • zaangażowanie w popularyzację nauki np. poprzez czynny merytoryczny udział w Pikniku Naukowym, Festiwalu Nauki, oraz prowadzenie kół zainteresowań czy Klubu Młodego Odkrywcy.
Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • elastyczne godziny pracy w tygodniu i w weekendy zgodnie z grafikiem planowanym z wyprzedzeniem (równoważny czas pracy),
  • współpracę w przyjaznej atmosferze w kreatywnym zespole,
  • możliwość wdrażania własnych pomysłów,
  • inspirujące i profesjonalne środowisko pracy,
  • benefity pracownicze (m.in. prywatna opieka medyczna, dofinansowanie karty Multisport, dofinansowanie nauki języka obcego, vouchery do Centrum Nauki Kopernik, dostęp do Legimi, świadczenia z ZFŚS).

Osoby zainteresowane prosimy o wysyłanie aplikacji za pośrednictwem formularza aplikacyjnego przez stronę internetową do dnia 12.08.2023 r.

Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane zgłoszenia