Specjalista ds. badań w laboratorium badań urządzeń radiowych

Jesteśmy jednym z 26 instytutów, tworzących Sieć Badawczą Łukasiewicz – trzecią największą sieć badawczą w Europie. Posiadamy kilkudziesięcioletnią tradycję. Nasze główne obszary działania to informatyka stosowana, informatyka techniczna oraz technologia informacyjna.

To ludzie tworzą firmę, dlatego dążymy do tego, by budować zespół ludzi identyfikujących się  z wizją i misją Łukasiewicz – EMAG, dobrze znających się na swojej specjalności i zaangażowanych w pracę.

Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na ww. stanowisku będzie odpowiedzialna za:

  • prowadzenie badań laboratoryjnych wyrobów elektrycznych i elektronicznych dla klientów laboratorium oraz działania związane z postanowieniami systemu zarządzania wg PN-EN ISO/IEC 17025 wdrożonego w laboratoriach;
  • badanie urządzeń elektronicznych na zgodność z normami dyrektywy radiowej RED (2014/53/UE) oraz kompatybilności elektromagnetycznej EMC (2014/53/UE);
  • dokonywanie pomiarów parametrów radiowych urządzeń komunikacji bezprzewodowej;
  • prowadzenie bieżącej dokumentacji z przeprowadzonych badań;
  • projektowanie oraz wdrażanie nowych stanowisk pomiarowych.

Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe z zakresu elektroniki, automatyki, telekomunikacji lub pokrewne,
  • wiedza nt. układów i protokołów komunikacji radiowej (WiFi, Bluetooth, sieci mobilne 2G, 3G, 4G, 5G),
  • znajomość zasad działania układów elektronicznych, z uwzględnieniem zjawisk wysokiej częstotliwości,
  • umiejętność wykonywania pomiarów w układach elektronicznych,
  • dociekliwość i analityczne podejście w rozwiązywaniu problemów technicznych,
  • zaangażowanie i samodzielność w wykonywanej pracy,
  • znajomość języka angielskiego (na poziomie swobodnego posługiwania się normami w tym języku),
  • znajomość zagadnień z metrologii.

Mile widziane:

  • znajomość systemu zarządzania laboratoriami wg PN-EN ISO/IEC 17025,
  • uprawnienia SEP,
  • doświadczenie w konstruowaniu urządzeń – systemy procesorowe, przetwornice impulsowe, układy wysokich częstotliwości,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • sumienność i dyspozycyjność,
  • chęć rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Oferujemy:

  • pracę w nowoczesnym laboratorium badawczym, w instytucie badawczym o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • umowę o pracę,
  • elastyczne godziny pracy,
  • udział w szkoleniach – m.in. darmowe kursy językowe (angielski, hiszpański, niemiecki) dla wszystkich pracowników,
  • bogaty pakiet socjalny – dofinansowanie do wypoczynku pracowników, świadczenia świąteczne, dofinansowanie do „zielonej szkoły”
  • stabilność zatrudnienia – średni staż pracy naszych pracowników to 8 lat,
  • prywatną opiekę medyczną PZU,
  • Pracowniczy Program Emerytalny,
  • grupowe ubezpieczenie na życie.

Prosimy o wpisanie jednej z niżej zamieszczonych klauzul:

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji niniejszego procesu rekrutacji prowadzonej przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG.

**Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb zarówno tej rekrutacji jak również jakiejkolwiek innej prowadzonej przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG.

Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych podanych w formularzu i jego załącznikach jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG (adres ul. Leopolda 31, 40-189 Katowice, adres e-mail: rekrutacja@emag.lukasiewicz.gov.pl) a dane przetwarzane będą na potrzeby procesu rekrutacji. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych (e-mail: iod@emag.lukasiewicz.gov.pl). Ma Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego, oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie jednak bez wpływu na okres przed jej cofnięciem. Na podstawie Pana/Pani danych nie podejmujemy automatycznych decyzji ani profilowania. Podanie danych jest dobrowolne jednak brak ich podania uniemożliwi nam realizowanie ww. celu. Przekazane przez Pana/Panią dane osobowe możemy udostępniać np. pracownikom odpowiedzialnym za proces rekrutacji, osobom decydującym o zatrudnieniu, kadrze kierowniczej, dostawcom usług związanych z rekrutacją, dostawcom usług informatycznych.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.