Specjalista ds. badań w laboratorium badań urządzeń radiowych

INSTYTUT

Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

POZIOM

specjalista (regular)

WYMAGANIA OBOWIĄZKOWE

• wykształcenie wyższe z zakresu elektroniki, automatyki, telekomunikacji lub pokrewne,
• wiedza nt. układów i protokołów komunikacji radiowej (WiFi, Bluetooth, sieci mobilne 2G,
3G, 4G, 5G),
• znajomość zasad działania układów elektronicznych, z uwzględnieniem zjawisk wysokiej
częstotliwości,
• umiejętność wykonywania pomiarów w układach elektronicznych,
• dociekliwość i analityczne podejście w rozwiązywaniu problemów technicznych,
• zaangażowanie i samodzielność w wykonywanej pracy,
• znajomość języka angielskiego (na poziomie swobodnego posługiwania się normami w tym
języku),
• znajomość zagadnień z metrologii.

MILE WIDZIANE

• znajomość systemu zarządzania laboratoriami wg PN-EN ISO/IEC 17025,
• uprawnienia SEP,
• doświadczenie w konstruowaniu urządzeń – urządzenia radiowe, systemy procesorowe,
przetwornice impulsowe, układy wysokich częstotliwości,
• umiejętność pracy w zespole,
• sumienność i dyspozycyjność,
• chęć rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

OPIS STANOWISKA

Jesteśmy jednym z 22 instytutów, tworzących Sieć Badawczą Łukasiewicz –
trzecią największą sieć badawczą w Europie. Posiadamy kilkudziesięcioletnią
tradycję. Nasze główne obszary działania to informatyka stosowana,
informatyka techniczna oraz technologia informacyjna.
To ludzie tworzą firmę, dlatego dążymy do tego, by budować zespół ludzi
identyfikujących się z wizją i misją Łukasiewicz – EMAG, dobrze znających się
na swojej specjalności i zaangażowanych w pracę.

NAZWA INSTYTUTU

OPIS INSTYTUTU

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG specjalizuje się w informatyce stosowanej, informatyce technicznej oraz technologiach informacyjnych. Zajmujemy się m.in. cyberbezpieczeństwem, sztuczną inteligencją, analizą danych, IoT, cyfrowymi usługami publicznymi oraz badaniami laboratoryjnymi. Posiadamy kilkudziesięcioletnią tradycję. Instytut jest liderem obszarów cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji w Łukasiewiczu. To ludzie tworzą firmę, dlatego dążymy do tego, by budować zespół ludzi identyfikujących się z wizją i misją Łukasiewicz – EMAG, dobrze znających się na swojej specjalności i zaangażowanych w pracę.

CODZIENNE ZADANIA

Osoba zatrudniona na ww. stanowisku będzie odpowiedzialna za:
• prowadzenie badań laboratoryjnych wyrobów elektrycznych i elektronicznych dla klientów
laboratorium oraz działania związane z postanowieniami systemu zarządzania wg PN-EN
ISO/IEC 17025 wdrożonego w laboratoriach;
• badanie urządzeń elektronicznych na zgodność z normami dyrektywy radiowej RED
(2014/53/UE) oraz kompatybilności elektromagnetycznej EMC (2014/53/UE);
• dokonywanie pomiarów parametrów radiowych urządzeń komunikacji bezprzewodowej;
• prowadzenie bieżącej dokumentacji z przeprowadzonych badań;
• projektowanie oraz wdrażanie nowych stanowisk pomiarowych.

BENEFITY

• pracę w nowoczesnym laboratorium badawczym, w instytucie badawczym o ugruntowanej
pozycji na rynku,
• umowę o pracę,
• elastyczne godziny pracy,
• udział w szkoleniach – m.in. darmowe kursy językowe (angielski, hiszpański, niemiecki, włoski) dla
wszystkich pracowników,
• bogaty pakiet socjalny – dofinansowanie do wypoczynku pracowników, świadczenia
świąteczne, dofinansowanie do „zielonej szkoły”
• stabilność zatrudnienia – średni staż pracy naszych pracowników to 8 lat,
• prywatną opiekę medyczną PZU,
• Pracowniczy Program Emerytalny,
• grupowe ubezpieczenie na życie.

Złożenie oferty potwierdza zapoznanie się kandydata do pracy z zamieszczoną w treści ogłoszenia rekrutacyjnego informacją o przetwarzaniu jego danych osobowych, a także stanowi wyraźne działanie potwierdzające wyrażenie przez niego zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w jego ofercie pracy (CV)”