Asystent Laboratoryjny

Location

Kraków, Poland

Selvita zapewnia multidyscyplinarne wsparcie w rozwiązywaniu unikalnych wyzwań badawczych w obszarze odkrywania leków, badań regulacyjnych, a także badań i rozwoju. Główna siedziba Spółki oraz laboratoria znajdują się w Krakowie, a ponadto mamy centrum badawcze w Poznaniu oraz w Zagrzebiu. Selvita posiada również biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie: w Bostonie i w pobliżu San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Rekrutacja w Selvicie jest zorientowana na rozwój zespołów i nigdy się nie kończy – regularnie zatrudniamy kolejnych kandydatów, w miarę rozwoju portfolia projektów, które realizujemy. Jesteśmy stabilnym pracodawcą z jasną perspektywą na przyszłość.

W związku z nieustannym rozwojem Selvity poszukujemy Asystenta Laboratoryjnego, którego głównym zadaniem będzie wsparcie labolatorium w dziale biologicznym. Oferujemy możliwości rozwoju w prężnie rozwijającej się firmie biotechnologicznej!

Mamy jasny cel – wspieramy naszych klientów w badaniach, których ideą jest poprawa jakości życia ludzi.

Obowiązki

  • Utrzymywanie dokumentacji związanej z pracami laboratoryjnymi zgodnie ze obowiązującymi procedurami i protokołami.
  • Kalibracja aparatury laboratoryjnej (wagi analityczne, pH-metr) zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i procedurami.
  • Przygotowanie drobnego sprzętu pomocniczego poprzez mycie, przygotowanie i sterylizacja materiałów zużywalnych (końcówki do pipet, probówki typu eppendorf, etc.), obsługa autoklawu (po wcześniejszym przeszkoleniu).
  • Dbanie o porządek, czystość szkła i sprzętu laboratoryjnego, w tym mycie i sterylizacja komór laminarnych i inkubatorów do hodowli komórkowych.
  • Kontrola materiałów odpadowych w laboratorium, zgłaszanie potrzeby odbioru odpadów do utylizacji do Działu Technicznego.
  • Monitorowanie stanu magazynowego odczynników oraz materiałów zużywalnych, w tym kontrola dat przydatności, zgłaszanie braków magazynowych i kontakt z działem technicznym w celu utylizacji odczynników po terminie ważności.
  • Zgłaszanie usterek sprzętu do Działu Technicznego i Działu Zapewnienia Jakości w celu wezwania serwisu lub naprawy.
  • Hodowla komórkowa, opieka nad repozytorium komórkowym (prowadzenie rejestru, wydawanie banków, wprowadzanie danych o nowych bankach komórek do ewidencji).
  • Przygotowanie buforów, roztworów, ważenie, pomiary pH oraz inne rutynowe zadania przy instrumentach i eksperymentach.
  • Przygotowanie pożywek i prowadzenie hodowli komórkowych in vitro.
  • Wykonywanie podstawowych i rutynowych analiz biochemicznych i testów komórkowych pod okiem doświadczonej kadry naukowej.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie średnie biologiczne/biotechnologiczne lub pokrewne.
  • Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku.
  • Podstawowa wiedza dotycząca hodowli komórkowych oraz opieki nad repozytorium komórkowym (prowadzenie rejestru, wydawanie banków, wprowadzanie danych o nowych bankach komórek do ewidencji).
  • Doświadczenie w rutynowych zadaniach przy instrumentach i eksperymentach (np. przygotowywanie buforów, roztworów, ważenie, pomiary pH).
  • Umiejętność rozwiązywania problemów technicznych (naprawy drobnych usterek).
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Co możemy zaoferować

  • Nowoczesne laboratoria i rozległe zaplecze techniczne w najwyższych, europejskich standardach.
  • Codzienną współpracę i wymianę know-how z doświadczonym, międzynarodowym zespołem naukowym.
  • Długotrwałą współpracę opartą na stabilnych warunkach zatrudnienia i jasną ścieżkę rozwoju.
  • Wsparcie doświadczonych mentorów z międzynarodowym doświadczeniem naukowym (dla młodszych naukowców i absolwentów).
  • Wsparcie w legalizacji pobytu dla kandydatów zza granicy oraz pakiet relokacyjny.
  • Pakiet benefitów, m.in.: prywatna opieka medyczna, siłownia, karta Multisport, dofinansowanie posiłków i owoce w biurze, dofinansowane przedszkole na miejscu, karta obiadowa.
  • Doskonalenie swoich kompetencji zawodowych poprzez uczestnictwo w szkoleniach oraz kursach językowych (polski lub angielski).
  • Wsparcie w ukończeniu doktoratu oraz bonus finansowy za uzyskanie dyplomu.
  • Różnorodne inicjatywy sportowe.