Jubileuszowa edycja targów EuroLab

19.02.2018

Dodaj do:
Autor: 
mtpolska

 

 

Jubileuszowa edycja targów EuroLab z laboratorium wzorcowym "CleanLab"

 

Podczas 20. edycji Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab zostanie zaprezentowane laboratorium wzorcowe, które w tym roku stworzone zostanie pod hasłem "CleanLab". Odwiedzający targi będą mogli poznać specyfikę pracy w strefach kontrolowanych, a także zobaczyć elementy ich wyposażenia, zasięgnąć porad u wykwalifikowanych ekspertów, a także wziąć udział w konferencji i warsztatach, których tematem będzie budowanie i funkcjonowanie pomieszczeń czystych.

 

cleaneurolab2018

 

 

20. targi EuroLab to wydarzenie wyjątkowe, nie tylko ze względu na swój jubileusz. W tym roku organizatorzy przygotowali dla odwiedzających szczególną atrakcję, pokazowe laboratorium wzorcowe "CleanLab". Pomieszczenia czyste są strefami kontrolowanymi o ściśle określonych parametrach środowiskowych i szczególnych wymaganiach przy ich budowie. Stanowią często niezbędne struktury prężnie rozwijających się działów R&D w takich sektorach przemysłu jak branża farmaceutyczna, biotechnologiczna czy elektroniczna.

- Po zeszłorocznej edycji damsko-męskiego laboratorium, w tym roku wykreujemy dla Państwa CleanLab na miarę XXI wieku. Strefy kontrolowane są niezbędne w wielu przedsiębiorstwach,
a wiedza na temat zasad ich tworzenia, wymogów i dopuszczalnych urządzeń jest bardzo wyjątkowa. To właśnie dlatego
to zagadnienie postanowiliśmy przybliżyć Państwu w tej edycji Laboratorium Wzorcowego
- mówi Danuta Katryńska, Dyrektor Danlab, firmy, która przygotuje pokazowy clean room.

Uczestnicy targów będą mogli poznać budowę stref kontrolowanych, ich działanie i specyfikę pracy,
a także zobaczyć urządzenia, które w takich pomieszczeniach czystych mogą się znajdować. Cechą, która wyróżnia clean room'y jest przede wszystkim czyste powietrze, w którym mierzalna liczba cząstek nie może przekraczać wartości kilkuset cząstek w metrze sześciennym, a także szczególne wymagania dotyczące wysokiej klasy sprzętu i odzieży pracowniczej oraz produktów czyszczących i dezynfekujących. We wzorcowym laboratorium będzie można dowiedzieć się czym jest m.in panel farmaceutyczny czy filtr HEPA, jakie parametry środowiskowe powinny zostać spełnione w pomieszczeniach czystych oraz dlaczego do tego typu stref wstęp powinien mieć jedynie wykwalifikowany, przeszkolony i odpowiednio ubrany personel.

-Wzorcowe laboratorium CleanLab odsłoni przed uczestnikami targów tajemnicę pomiarów parametrów środowiskowych, wymian powietrza czy kaskady ciśnień, a wykwalifikowana kadra ekspertów przedstawi urządzenia oraz elementy wyposażenia, które mogą być używane w strefach kontrolowanych - tłumaczy Patrycja Sitek z CR Konsulting.

Dodatkowo, podczas pierwszego dnia targów, odbędzie się specjalnie przygotowana konferencja - „Clean room - budowa, wyposażenie, obsługa - wszystko co musisz wiedzieć o strefach kontrolowanych”
oraz warsztaty praktyczne - „Praktyczne aspekty pracy w clean room - personel, materiały, higiena”, podczas których zostanie przedstawiona tematyka budowy i obsługi pomieszczeń czystych, a prelegentem będzie Patrycja Sitek z firmy CR Konsulting.

Strefy kontrolowane są obszarami niezbędnymi w wielu przedsiębiorstwach. Warto zatem przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom oraz technologiom, które mogą w sposób istotny zmienić i poprawić funkcjonowanie pomieszczeń czystych w firmach.

 

cleaneurolab20181

 

 

Bogaty program merytoryczny

W trakcie tegorocznych targów EuroLab odbędą się liczne konferencje i seminaria poświęcone między innymi nowym wymaganiom normy ISO/IEC 17025, nowoczesnej diagnostyce medycznej, mikrobiologii molekularnej, chemii analitycznej czy bezpieczeństwu ekologicznemu kraju. Ponadto odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszą ofertą blisko 150 producentów i dystrybutorów wyposażenia laboratoriów, aparatury analitycznej, sprzętu optycznego i kontrolno-pomiarowego, substancji chemicznych, naczyń
i szkła laboratoryjnego. Swoją ofertę przedstawią także instytucje certyfikujące oraz firmy, które oferują rozwiązania dla branży laboratoryjnej. Wśród gości targów tradycyjnie pojawią się osoby z sektorów; przemysłowego, biotechnologicznego, medycznego, farmaceutycznego oraz zainteresowani najnowszymi rozwiązaniami laboratoryjnymi przedstawiciele przemysłu. Jak co roku na targach obecni będą pracownicy działów kontroli jakości, placówek naukowo-badawczych, a także osoby związane z dziedzinami takimi jak metrologia, kryminologia czy weterynaria i epidemiologia.

 

Dla odwiedzających:

Wspólnie z Targami EuroLab w Centrum Targowo-Kongresowym, przy ul. Marsa 56c w Warszawie, odbędą się 7. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab.

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszym dokonaniu rejestracji na stronie www lub na miejscu. Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie www.targieurolab.pl.

 

 

eurolab2018

 

 

 

***

Organizator Targów – spółka MT Targi Polska to jeden z wiodących w Polsce i największy na rynku warszawskim organizator imprez targowych, który obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. W maju tego roku firma otrzymała godło „Teraz Polska” - prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza najwyższą jakość świadczonych usług.

Co roku firma organizuje 8 imprez wystawienniczych, które gromadzą ponad 2000 wystawców i 80 000 zwiedzających. W portfolio firmy znajdują się targi bardzo dobrze znane za granicą, które w Polsce zyskały miano najważniejszych wydarzeń wystawienniczych. Są to: EuroGastro, WorldHotel, EuroLab, CrimeLab, TT Warsaw, Lato, Regionalia oraz Dziedzictwo.

 

Więcej informacji udziela:

Ewa Prochowicz, Dyrektor Marketingu i PR, MT Targi Polska

eprochowicz@mttargi.pl, tel. 22 529 39 26

 

Tagi: