25 Lat Klubu POLLAB

15.01.2017

Dodaj do:
Autor: 
lab

 

W dniu 12 stycznia odbyła się uroczystość 25-lecia Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych. W podniosłej i uroczystej atmosferze obecny Zarząd Klubu uhonorował osoby, które w 25-letniej historii tej organizacji przyczyniły się do jej rozwoju i sukcesu, również w skali europejskiej. Uczestnikami spotkania były również osoby reprezentujące inne stowarzyszenia i instytucje,  z którymi współpraca datuje się od wielu lat i jest nieodłącznym czynnikiem koniecznym w rozwoju Pollabu. 

 

25latPollab1

 

 

25latPollab2

 

* * *

Historia Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB sięga lat dziewięćdziesiątych kiedy pod patronatem Centralnego Biura Jakości Wyrobów (CBJW) zawiązała się grupa osób, która rozumiała konieczność utworzenia wspólnej organizacji umożliwiającej zbliżenie polskich laboratoriów do wymagań stawianych w Europie Zachodniej i na świecie oraz zapewniającej wsparcie przy wdrażaniu nowych rozwiązań systemowych. Ta grupa przedstawicieli zainteresowanych potwierdzeniem kompetencji laboratoriów do badań, pozwalających na uzyskiwanie wiarygodnych, rzetelnych i użytecznych wyników wypracowała decyzję o utworzeniu wspólnej organizacji.

W dniu 3 grudnia 1991 roku na spotkaniu 82 przedstawicieli podjęto uchwałę o utworzeniu Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB. Prezesem Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB został Pan Jan Leszczyński. Obecnie Prezesem Klubu POLLAB jest Pan Andrzej Brzyski

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo w numerze 1/2017 LAB